O nas

Firma „B&A” Diagnostyka i Mechanika Pojazdowa swoja działalność rozpoczęła w roku 1995.  Początkowo było to zarządzanie podstawową stacją kontroli pojazdów przy ulicy Łomżyńskiej 1. Wraz z zaistnieniem możliwości ubiegania się o dofinansowanie z unijnych środków, w sierpniu 2008 roku powstał projekt budowy wielofunkcyjnego centrum mechaniki i diagnostyki pojazdów przy ulicy Przemysłowej 5.

Z dbałością o najmniejsze szczegóły, estetykę i funkcjonalność, w rekordowo szybkim tempie jak na tego typu inwestycje, w lutym 2010 roku ukończono prace budowlane i dokonano uroczystego otwarcia nowo powstałego obiektu. Zakład został wyposażony w najwyższej klasy profesjonalne urządzenia i narzędzia, zapewniające bardzo szerokie możliwości diagnostyczne, obsługowe i naprawcze,  niemalże każdego poruszającego się po naszych drogach pojazdu osobowego i dostawczego. Kompleksowość świadczonych usług, wykonywanych przez pełnych pasji, młodych i wciąż podnoszących swoje kwalifikacje pracowników oraz zaawansowanie technologiczne, to ogromne zalety i potencjał tej firmy. Obsługa serwisowa aut, diagnoza usterek mechanicznych, jak też sterowników w pojeździe, ustawianie geometrii kół, wymiana opon i wyważanie kół, obsługa klimatyzacji, naprawy pojazdów  w każdym zakresie, części i akcesoria do napraw, pomoc drogowa oraz obowiązkowe badania techniczne każdego rodzaju pojazdu możliwe do wykonania w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów teraz są dostępne w tym jednym miejscu.

Oczekiwanie na wykonanie usługi można sobie miło uprzyjemnić przy kawie, herbacie, prasie, oraz TV,  w biurze obsługi klienta z widokiem na swoje auto.

Pewność, szybkość, dokładność i odpowiedzialność to niewątpliwe atuty naszej firmy.

Nasze osiągnięcia

8 kwietnia 2011 r. w Miejskim Domu Kultury w Szczytnie odbyła się gala wręczenia wyróżnień oraz statuetek „Jurand 2010” na której zostaliśmy uhonorowani tą prestiżową nagrodą za osiągnięcia gospodarcze w 2010 roku.

Uroczystość ta odbywa się cyklicznie, wiosną każdego roku. Celem imprezy jest przede wszystkim promocja dorobku kulturowego i gospodarczego powiatu szczycieńskiego, aktywizowanie i integracja różnych środowisk, mieszkańców powiatu, wskazywanie wzorców społeczno-kulturowych i gospodarczych oraz nagradzanie działań na rzecz rozwoju i promocji powiatu.

Nagrody przyznawane są podmiotom gospodarczym oraz osobom fizycznym działającym na terenie lub na rzecz powiatu szczycieńskiego w następujących dziedzinach:

  • gospodarka,
  • działalność społeczna,
  • kulturalna, nauka i sztuka,
  • turystyka,
  • sport i rekreacja.

 

Statuetki i wyróżnienia „Jurandy” mają swoją historię… Po raz pierwszy nagrody wręczono w 1998r., z inicjatywy ówczesnego burmistrza miasta Szczytno Andrzeja Kijewskiego oraz Prezesa Szczycieńskiego Towarzystwa Społecznego Mariusza Spychała. W 2001 r., po dwuletniej przerwie, powrócono do tej tradycji i obecnie są to już nagrody Powiatu Szczycieńskiego, przyznawane rokrocznie .

Na budowę i wyposażenie naszej firmy, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013, uzyskaliśmy dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa w wysokości 1.313.345,04 zł.